Strona główna1 » Regulamin
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
Sklep stacjonarny
Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego:
 
KLIMEX, hala A, lokal 183 (pierwsza aleja za pasażem)
CHT MARYWILSKA, ul. Marywilska 44, WARSZAWA

Zapraszamy - Sklep z odzieżą ciążową, w asortymencie sukienki legginsy ciążowe gatta, odzież dla matek karmiących, odzież dla mam ubiory dla ciężarnych, dla matek karmiących. Klimexonline.pl - sklep internetowy online z ubraniami ciążowymi

52.320926, 21.010180
 
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Regulamin

INFORMACJE OGÓLNE

 1. Właścicielem Sklepu Internetowego jest firma F.H.U. KLIMEX Edyta Klimkiewicz, ul. Powstańców 62A/305, 05-091 Ząbki, wpisana do rejestru przedsiębiorców CEIDG pod numerem REGON: 145214869, NIP: 8241556795 („Sprzedający”)

 

WARUNKI OGÓLNE

 

 1. Sklep Internetowy klimexonline.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia na Produkty można składać wyłącznie za pośrednictwem strony WWW znajdującej się pod adresem internetowym: www.klimexonline.pl  

(„Sklep Internetowy”)

 1. Zamówienia realizowane są tylko na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

 2. Zakupów w Sklepie mogą dokonywać osoby fizyczne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Wraz ze złożeniem prawidłowo wypełnionego Formularza Zamówienia stają się one zamawiającym w rozumieniu niniejszego Regulaminu („Zamawiający”).

 3. Prezentowany na stronie www.klimexonline.pl katalog produktów („Produkty”) stanowi ofertę handlową w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter zaproszenia do zawarcia umowy na warunkach wskazanych w Sklepie Internetowym w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego.

 4. Wszystkie ceny Produktów znajdujących się w ofercie sklepu internetowego są cenami brutto, wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym Produkcie jest wiążąca dla Zamawiającego w chwili złożenia przez niego zamówienia.

 5. Ceny zamieszczone przy oferowanym Produkcie nie zawierają informacji na temat kosztów przesyłki. Całkowita cena Produktu z wyszczególnioną informacją na temat kosztów przesyłki uwidoczniona zostanie na Formularzu Zamówienia wraz z podaniem całkowitego kosztu transakcji, tj. ceny Produktu i kosztu wysyłki. 

 6. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany cen Produktów znajdujących się w ofercie Sklepu Internetowego, wprowadzania nowych Produktów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

 7. Zdjęcia, materiały i informacje zawarte na tej stronie są własnością firmy F.H.U. KLIMEX Edyta Klimkiewicz lub firma posiada zgodę na ich wykorzystywanie. Zabrania się kopiowania i powielania tych danych.

 8. Odcienie kolorów prezentowanych Produktów mogą odbiegać od tych, które widzą Państwo na ekranach monitorów. Jest to spowodowane mylną interpretacją barw kolorów przez karty graficzne i monitory. Reklamacje spowodowane powyższą różnicą nie będą uwzględniane.

 

 

 


REALIZACJA ZAMÓWIENIA

 

 1. Warunkiem koniecznym do złożenia zamówienia jest prawidłowe wypełnienie oraz przesłanie formularza zamówienia w systemie Sklepu Internetowego („Formularz Zamówienia”).

 2. Wypełnienie Formularza Zamówienia oraz naciśnięcie przycisku „POTWIERDŹ ZAKUP” jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia z obowiązkiem zapłaty. Powoduje to zapisanie w bazie danych informacji wpisanych w Formularzu Zamówienia oraz nazwy hosta zamawiającego i godziny wysłania Formularza Zamówienia.   

 3. Wypełnienie i przesłanie Formularza Zamówienia przez Zamawiającego stanowi złożenie Sprzedającemu oferty zakupu w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

 4. Zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji, w przypadku zamieszczenia na Formularzu Zamówienia niekompletnych lub niepełnych danych.

 5. Po złożeniu zamówienia Zamawiający otrzymuje automatycznie wygenerowany przez Sklep Internetowy e-mail ze szczegółami zamówienia, stanowiący jednocześnie potwierdzenie wpłynięcia zamówienia.

 6. Zamówienia można składać każdego dnia bez względu na porę. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 17, w niedzielę i święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.

 7. Zamawiający otrzymuje dowód zakupu w postaci faktury VAT albo paragonu fiskalnego. W przypadku wyboru opcji dostarczenia faktury VAT Zamawiający zobowiązany jest do podania wszelkich danych niezbędnych do wystawienia faktury VAT.

 8. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

 • w przypadku zamówień płatnych przelewem - z chwilą wpływu środków na konto bankowe Sprzedającego,

 • w przypadku zamówienia płatnego przelewem elektronicznym - z chwilą wpływu środków na konto Przelewy24,

 • w przypadku zamówień za pobraniem w momencie skompletowania zamówienia przez Sprzedającego.

 1. Płatność przelewem powinna być dokonana w ciągu 7 dni roboczych na konto firmy:
  F.H.U. KLIMEX Edyta Klimkiewicz,

ul. Powstańców 62A/305, 05-091 Ząbki

mBank 19 1140 2004 0000 3402 7507 3880

po potwierdzeniu przez Sprzedającego przyjęcia zamówienia do realizacji

 1. Rozliczenia transakcji e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem „Przelewy24” .
  Zamawiający dokonuje zapłaty tuż po złożeniu zamówienia.

 2. Zamówienie zostaje anulowane w przypadku braku wpływu środków na konto Sprzedającego w ciągu 14 dni roboczych od dnia przyjęcia zamówienia do realizacji.

 3. W momencie potwierdzenia wpływu środków na konto Sprzedającego Zamawiający otrzymuje drogą mailową informację o rozpoczęciu realizacji zamówienia.

 4. Koszty przesyłki pokrywane są przez nabywcę Produktu.

 5. Metody dostawy i koszty przesyłki:

 • list polecony ekonomiczny: 7,30 zł (przedpłata na konto, 1 szt. produktu),

 • list polecony priorytetowy: 11 zł (przedpłata na konto, 1 szt. produktu),

 • Pocztex Kurier48: 12,00 zł (bez względu na wagę) przy przedpłacie na konto,

 • Pocztex Kurier48 za pobraniem: 18,00 zł (bez względu na wagę),

 • paczka Kurier (furgonetka.pl): 12,00 zł (bez względu na wagę) przy przedpłacie na konto,

 • paczka Kurier DPD za pobraniem: 15,00 zł (bez względu na wagę),

 • Paczkomaty Inpost: 10,99 zł (bez względu na wagę) przy przedpłacie na konto

 • Paczkomaty Inpost za pobraniem: 12,99 zł (bez względu na wagę)

 • Dostawa dla każdej z wyżej wymienionych form GRATIS: 0,00 zł (zamówienia powyżej 200 zł),

 • odbiór osobisty GRATIS: 0,00 zł (możliwy tylko w sklepie stacjonarnym po wcześniejszym umówieniu się).

 1. Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 3 dni roboczych od momentu wpłynięcia należności na konto Sprzedającego, a w przypadku zamówień za pobraniem w ciągu 1 do 3 dni roboczych od momentu skompletowania zamówienia przez Sprzedającego.

 2. Sprzedający informuje niezwłocznie o braku dostępności danego Produktu w magazynie i związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji danego zamówienia – wskazując jednocześnie o ile wydłużony jest czas realizacji danego zamówienia.
   Zamawiający ma prawo nie wyrazić zgody na wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Brak ww. zgody Zamawiającego równoznaczny jest z całkowitą rezygnacją z zamówienia albo też z rezygnacją tylko z tej pozycji – Produktu, którego niedostępność wydłuża czas realizacji całego zamówienia.

 3. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości zrealizowania zamówienia z przyczyn niezależnych od siebie. W przypadku braku możliwości zrealizowania zamówienia Sprzedający niezwłocznie poinformuje o tym
   Zamawiajacego. W takim przypadku Zamawiającemu przysługuje prawo rezygnacji z zamówienia.

 

ZWROTY I REKLAMACJE

 

 1. Zamawiający ma prawo odstąpienia od umowy sprzedaży bez podania przyczyn w terminie 14 dni liczonym od daty otrzymania Produktu.

 2. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Można skorzystać ze wzoru ww. oświadczenia dostępnego TUTAJ

 3. Zwracany Produkt należy odesłać w terminie 14 dni od dnia skorzystania z prawa odstąpienia od umowy na adres sklepu stacjonarnego:


KLIMEX, HALA A, LOKAL 183

CHT MARYWILSKA

ul. Marywilska44

03-001 Warszawa

 

 1. Do zwracanych Produktów należy dołączyć dowód zakupu (np. paragon albo fakturę VAT), dane Zamawiającego oraz numer zamówienia. Należy również dołączyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy jeżeli nie było wcześniej złożone.

 2. Zamawiający ponosi odpowiedzialność za jakiekolwiek zmniejszenie z wartości Produktu wynikające z korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 3. Z uwagi na charakter zamawianego Produktu oraz w świetle postanowień ww. pkt. 31 Regulaminu zwrot o którym mowa powyżej, dopuszczalny jest tylko w przypadku Produktu nieużywanego tj. nie noszącego widocznych śladów używania.

 4. Produkt uszkodzony podczas transportu w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia przesyłki przez Zamawiającego nie podlega zwrotowi.

 5. Koszt przesyłki zwracanego Produktu pokrywa Zamawiający. Przesyłki przesyłane za pobraniem oraz na koszt odbiorcy nie będą przyjmowane.

 6. W przypadku odstąpienia od umowy Sprzedający gwarantuje zwrot otrzymanych płatności, w tym kosztów dostawy, bez zbędnej zwłoki, a w każdym przypadku nie później niż w ciągu 14 dni od dnia otrzymania od Zamawiającego oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

 7. Sprzedający zastrzega sobie możliwość wstrzymania się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania produktów lub do czasu dostarczenia dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 8. Zwrot kosztów dostawy:

 • nie dotyczy dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostawy innego niż najtańszy standardowy sposób dostarczenia Produktu oferowany przez Sprzedającego,

 • nie jest uwzględniany w przypadku zwrotu części Produktów (odstąpieniu od umowy sprzedaży co do części Produktów).

 1. Zwrot płatności następuje w formie przelewu na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w treści oświadczenia.

 2. Nie jest możliwe dokonywanie zwrotów Produktów zakupionych w Sklepie Internetowym w sklepie stacjonarnym.

 3. W przypadku odrzucenia przyjęcia zwrotu z powodu nie spełnienia wymagań z pkt. 32 Regulaminu, osoba zwracająca Produkt zostanie poinformowana mailowo o odrzuceniu, a Produkt zostanie odesłany na jej koszt.

 4. Reklamacja powinna być złożona na formularzu, którego wzór można pobraćTUTAJ

 5. Podstawą przyjęcia reklamacji jest dołączenie do zgłoszenia reklamacyjnego dowodu zakupu.

 6. Reklamację przesyła się na adres:

        KLIMEX, HALA A, LOKAL 183

CHT MARYWILSKA

ul. Marywilska44

03-001 Warszawa

 1. Reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie do 14 dni od daty wpłynięcia reklamowanego produktu wraz z wymaganymi dokumentami (oryginał dowodu zakupu oraz prawidłowo wypełniony i podpisany formularz reklamacyjny).

 2. O pozytywnym albo negatywnym rozpatrzeniu reklamacji Zamawiający zostanie poinformowany drogą mailową.

 3. W przypadku uzasadnionej reklamacji, Produkt uszkodzony zostanie wymieniony na inny pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe Zamawiającemu, według jego wyboru:

 • zostanie zwrócona równowartość ceny reklamowanego Produktu lub

 • zostanie zaoferowany inny dostępny w sklepie Produkt o odpowiednio takiej samej jakości i przeznaczeniu.

 1. Nie jest możliwe rozpatrywanie reklamacji Produktów zakupionych w Sklepie Internetowym w sklepie stacjonarnym.

 

WYMIANY

 

 1. Zadowolenie klienta jest dla nas priorytetem, dlatego jeśli otrzymany produkt okazał się źle dobrany można Kupujący może wymienić otrzymany produkt.

 2. W celu wymiany należy dokonać zwrotu otrzymanego produktu wg. procedury opisanej w dziale ZWROTY I REKLAMACJE i możliwie najszybciej złożyć nowe zamówienie w Sklepie Internetowym, w celu rezerwacji produktu, opłacając jedynie koszta przesyłki.

 3. Po otrzymaniu przesyłki ze zwrotem, nastąpi wysyłka towaru zarezerwowanego.

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

 1. Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia na stronie www.klimexonline.pl, Sklepu Internetowego.

 2. Sprzedający zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego Regulaminu, bez uszczerbku dla jakichkolwiek praw nabytych przez Zamawiającego. Zmiana dokonywana będzie poprzez umieszczenie nowej treści Regulaminu na stronie www.klimexonline.pl, Sklepu Internetowego.

 3. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań wynikających z umowy sprzedaży o ile niewykonanie lub nienależyte wykonanie spowodowane było okolicznościami, na które Sprzedający nie miał wpływu mimo zachowania należytej staranności (siła wyższa). W przypadku wystąpienia siły wyższej wykonanie zobowiązań zostaje zawieszone na okres jej trwania.

 4. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody Zamawiającego na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych przez firmę F.H.U.KLIMEX Edyta Klimkiewicz w celu realizacji zamówienia. Zamawiający ma prawo do wglądu, poprawienia oraz żądania zaprzestania wykorzystania swoich danych osobowych zgodnie z ustawą "O ochronie danych osobowych" z dnia 29 sierpnia 1997 r.

 5. Wszystkie dane klientów podawane podczas dokonywania zakupów lub/i rejestracji, będą przechowywane w chronionej bazie.  Gwarantujemy, że nigdy, pod żadnym pozorem, nie zostaną one udostępnione osobom trzecim z wyjątkiem organów do tego uprawnionych o których mowa w ustawie Dz.U.97.133.883. Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. z dnia 29 października 1997 r. z późn. zm.)

 6. W sprawach nieuregulowanych właściwe są przepisy Kodeksy cywilnego i inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

 7. Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod adresem www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php

 8. Wszelkie spory powstałe na gruncie Regulaminu lub umów sprzedaży rozstrzygał będzie polski sąd powszechny. Sądem właściwym dla rozstrzygania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego.


Przejdź do strony głównej
Płatności Przelewy24
ul. Marywilska 44; 03-001 Warszawa; Telefon: 600330199, 602763158